Başarı Duyuruları

Üniversitemiz Öğretim Elemanları'nın araştırma alanındaki başarılarına ulaşmak için linkin üzerine tıklayınız: 

Akdeniz ÜNİFM ‘En İyi Üniversite Radyosu’ Seçildi

Nisan 2024 Başarıları

Akdeniz Üniversitesi, YÖKAK “Tam Akreditasyonu” Aldı.   'Kurumsal Akreditasyon Belgesi' için tıklayınız. 

Mart 2024 Başarıları

Akdeniz Üniversitesi’nin ‘2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı’ Başarısı

Akdeniz Üniversitesi’nin ‘2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı Başarısı’

Şubat 2024 Başarıları 

Ocak 2024 Başarıları

Aralık 2023 Başarıları 

Kasım 2023 Başarıları

Ekim 2023 Başarıları

Eylül 2023 Başarıları 

Ağustos 2023 Başarıları 

Temmuz 2023 Başarıları

Haziran 2023 Başarıları

Mayıs 2023 Başarıları

Nisan 2023 Başarıları

Ocak, Şubat ve Mart 2023 Başarıları

“Fen Fakültesi, Kimya Bölümü, Analitik Kimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman DUMAN, 2010-2022 yılları arasında SCI-Expanded indeks kapsamındaki uluslararası 171 adet farklı dergi için bugüne kadar toplamda 2.000 kez hakemlik (reviewer’lık) gerçekleştirmiştir. Prof. Dr. Osman DUMAN’ın en çok hakemlik yaptığı ilk 5 dergiye ait hakemlik bilgileri ve hakemlik sertifikaları, bugüne kadar hakemlik yaptığı SCI-Expanded indeks kapsamındaki 171 adet dergiye ait bilgiler ile birlikte ekte yer almaktadır.”

Prof. Dr. Emine EFE ve Dr. Hemşire Münevver ERKUL, Doktorclub Awards Türkiye’nin Sağlık Ödülleri kapsamında Yılın Sağlık Profesyoneli Ödülleri – Yılın Yenilikçi Hemşiresi Ödülü’ne layık görülmüşlerdir.   Fotoğraflar için tıklayınız. Ödül belgesi1 Ödül belgesi2

Doç. Dr. Muhittin YAPRAK yürütücülüğünde araştırma görevlisi Dr. Mustafa ÖRMECİ “Lokal İleri Evre Rektum Kanserlerinde Neoadjuvan Tedavi ve Cerrahi Tedavi Arasındaki Sürenin Prognoza Etkisi” isimli sözlü bildiri ile 6. Ulusal Cerrahi Onkoloji Kongresinde “ ÜÇÜNCÜLÜK” ödülü almaya hak kazanmıştır. Ödül belgesi için tıklayınız. 

Doç. Dr. Yılmaz AKSU ve Yüksek Lisans öğrencisi Büşra ATKESEN, T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve TÜBİTAK desteği ile İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçılar Birliği (İKMİB)’nin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği 10. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nda Temel Kimyasallar kategorisinde  “Metil Selüloz’un Endüstriyel Üretimi için Yeni bir Yöntem Geliştirilmesi” konu başlıklı çalışmalarıyla 2.’lik ödülüne layık görülmüşlerdir. Ödül belgesi için tıklayınız. 

Edebiyat Fakültesi Avrupa Birliği Proje Başarısı

Akün TV ve Uni FM’e Marka Tescil Belgesi. Marka tescil belgesini görüntülemek için tıklayınız.

Prof. Dr. Emine EFE danışmanlığında yürütülen doktora tez çalışmaları 65. Türkiye Milli Pediatri Kongresi 20. Milli Çocuk Hemşireliği Kongresinde birincilik ve ikincilik ödülüne layık görülmüştür. Ödül Belgesi1    Ödül Belgesi2

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ‘TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi Başarıları’ 

Prof. Dr. Emine EFE danışmanlığında, Arş. Gör. Halil İbrahim TAŞDEMİR’in doktora tez çalışması olan “Geç Preterm Yenidoğanlarda Ertelenmiş İlk Banyonun Cilt Bariyeri Fonksiyonu, Vücut Sıcaklığı ve Konfora Etkisi” adlı araştırma “Uluslararası Mustela Vakfı” tarafından üçüncülük ödülüne layık görülerek desteklenmeye hak kazanmıştır. Ödül Belgesi için tıklayınız. 

Prof. Dr. Sebahat Gözüm International Associaton for Human Caring (IAHC- Uluslararası İnsan Bakım Derneği) tarafından Leininger Kültür Bakım Bursu Ödülü”ne layık görülmüştür. 

ISIF 2020’de Akdeniz Üniversitesine 7 Ödül!

Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne Teşvik Ödülü

Doç. Dr. Nusret Demir’in Partner Olarak Yer Aldığı Proje, Desteklenmeye Hak Kazandı

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü, ‘Türkiye Tercih Birincisi Olmuştur’

Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü’ne ‘Yüksek Lisans Kategorisi’nde Mansiyon Ödülü’

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne 2 Farklı Alanda ‘Birincilik Ödülü’

Dr. Öğretim Üyesi Murat Erdoğan, ‘Türkiye Futbol Federasyonu Üst Klasman Hakem Kategorisi’nde Yer Almaya Hak Kazanmıştır

Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Sadi S. ÖZDEM,  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB)  Klinik Araştırmalar Değerlendirme Kurulu’na seçilmiştir.

Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Tv ve Fotoğraf Bölümlerinden öğretim üyesi ve elemanlarının projesi olan, yönetmenliğini Doç. Dr. Zehra Yiğit’in yaptığı “Hopeless” isimli belgesel film, Yunanistan’ın Meis Adası’nda düzenlenen “Beyond Borders” Uluslararası Belgesel Festivali’nde ilk kez gösterilecek ve yarışma filmleri arasında yer alacaktır. Afiş için tıklayınız.

Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Yasemin Küçük’ün, Mevlana Programı kapsamında yürütücülüğünü yaptığı proje çalışmalarının sonuçları, Fizik bilim dalında seçkin çalışmaların yayınlandığı Physical Review Letters dergisinde yayınlanmıştır.
https://journals.aps.org/prl/abstract/10.1103/PhysRevLett.124.132301

Prof. Dr. Burhan Özkan’ın Makale Çalışması, En İyi Makale Ödülü’ne layık görülmüştür. Ödül belgesi için tıklayınız.

Aşçılık Programı Öğrencisi Berat Uğuz, Kamu Spotu Yarışması’nda Türkiye Birincisi Oldu.    Fotoğraflar için tıklayınız.

Analitik Kimya Alanında Araştırma Teşvik Ödülü

Yükseköğretim Kurulu, Üniversitemizi Engelsiz Üniversite Ödülüne layık görmüştür.   Fotoğraflar için tıklayınız.    Sertifikalar için tıklayınız. 

Dr. Öğr. Üyesi Hamza Feza Carlak, Yılın Sağlık Girişimi Ödülleri, Yılın Ar-Ge/İnovasyon Uygulaması Kategorisinde Finalist olmuştur.

Dr. Öğr. Üyesi S. Yaprak ÇETİN,Sağlık ve Spor Bilimleri alanında ‘Tez Ödülü’ne layık görülmüştür.

ANSİAD 7. İş Fikri Yarışması’nda Ödüller Sahibini Buldu. Fotoğraflar için tıklayınız.

Denizcilik Tarihi ve Prof. Dr. Fuat Sezgin Konulu Bilimsel Makale Yarışması’nda İkincilik ve Üçüncülük Ödülü    Etkinlik aşifi için tıklayınız. 

Üniversitemiz Öğrencileri’nin “Küresel Sorunlara Teknolojik Çözümler” İsimli Teknoloji Çekleri Ödüllü “Antalya Hackathonu” Proje Yarışması’ndaki Başarıları Fotoğraflar için tıklayınız. 

Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Dündar’ın, “Restoratif Diş Hekimliği Derneği 23. Uluslararası Bilimsel Kongresi Başarısı”

Prof. Dr. Ahmet Yılmaz ÇOBAN, 1. Uluslararası Mikobakteri Sempozyumunda ‘En İyi 3. Sözlü Bildiri Ödülü’ Almaya Hak Kazanmıştır

Ar. Gör. Dr. Savaş Pamuk’un, TÜBİTAK 2523 Çağrılı Türkiye-Güney Kore İkili İşbirliği Projesi Desteklenmeye Hak Kazanmıştır

Öğr. Gör. Uzm. Bora Sındır’ın, ‘Uluslararası Medikal Fizik Alanındaki Başarısı’

 

 

 

Eklenme tarihi :28.09.2023 09:54:16
Son güncelleme : 17.05.2024 16:02:17